PETICE proti výstavbě 76 bytových jednotek v lokalitě U Křimic

Je dlouho znám fakt, že vedení obce podporuje hlavně developery na úkor ostatních občanů. Výstavba rodinných, ale především bytových domů se vymyká všem regulím a vedení obce pod kontrolou starosty Karpíška přivírá oči a nekoná „na plno“ ve veřejném zájmu.

Příkladem z poslední doby jsou podivné bytové domy v ostré zatáčce na začátku Ječné ulice, kde jsou na malém prostoru namačkané dva „trojdomy“ a jeden dvojdům. Na původně dvou pozemcích pro dva rodinné domy tak vyrostly stavby pro 8 rodin. Jde o to „vymačkat“ z minima maximum do kapes developerů.

Dalším aktuálním případem je plánovaná výstavba dalších převážně bytových domů v lokalitě směr Křimice. Nejen, že plán nerespektuje dosavadní orientaci a uspořádání ulic, ale zjevně porušuje další regulativy. Absurdní je také přístup vedení obce, které celkem nedávno nechalo postavit na příjezdu od Křimic intravilánovou bránu za několik milionů korun, přestože bylo známo, že se další výstavba plánuje. Napojení lokality „směr Křimice“ na hlavní silnici je plánováno právě v těsné blízkosti této intravilánové brány.

Pokud Vás zajímá reakce vedení obce na tuto situaci, podpořte prosím petici a přijďte se hlavně podívat na další jednání zastupitelstva, které se koná ve čtvrtek 18. 6. 2020 v 18:00 v tělocvičně Základní školy.

Jak podpořit petici?

Pokud souhlasíte se zněním petice, můžete přijít osobně v neděli 14. 6. 2020 mezi 18:00 až 18:30 do prostoru křižovatky U Křížku – Křimická, kde bude petiční místo na sběr podpisů. Můžete se tam s námi setkat osobně a zjistit další detaily. Pokud nemáte čas, můžete si vytisknout podpisový arch, vyplnit údaje a ten pak kdykoliv vhodit do schránky na adrese U Křížku 898. Nejpozději však do čtvrtka 18. 6. do 16:00. Podpisový arch i text petice je ke stažení níže.