Ano pro Vejprnice

Vzhledem k tomu, že působíme v opozici, je naší povinností hlídat fungování obecních představitelů, jakým způsobem probíhá přerozdělování finančních prostředků z daní nás všech a zda jsou peníze vynakládány účelně a hospodárně. Toto děláme v rámci našeho volného času v rámci možností, které máme.
Chceme maximálně transparentní radnici, která nebude prosazovat zájmy spřízněných firem. Chceme všechny smlouvy na internetu dle zásady „Co je placeno z veřejných peněz, musí být zveřejněno.

V zásadě se vymezujeme proti stávajícímu vedení radnice, které ovládá běh v obci již od roku 1993. Nesouhlasíme s „nadměrnou“ podporou developerů na úkor obyvatel obce. Vejprnice jsou lukrativní lokalitou a není nejmenší důvod k tomu, aby patřily do nejvíce zadlužených obcí v republice.

Bojujeme proti nejvyšší ceně vodného a stočného v ČR. Plzeňáci platí za stejnou vodu o 17,5% méně, než my.

Chceme vrátit zájmovou činnost zpět do školy, kam patří. Škola má vhodné prostory. Namísto toho obec dotuje stovkami tisíc Chronos, který je přímo spojen a ovládán osobami blízkými starosty Karpíška. A Chronos platí vysoké nájemné za možnost užívat nedůstojný prostor staré školy soukromého vlastníka.