Pozemek na trafostanici poskytne developerům opět obec

 

Na posledním jednání zastupitelstva byl odsouhlasen prodej obecního pozemku o rozloze 123 m2 v lokalitě Pod Hájíčkem společnosti ČEZ na výstavbu trafostanice pro vznikající developerskou zónu. Jde o prostor na jižní straně obce směrem k dálnici. Jde o další vstřícný krok od obce směrem k developerům? Namítal jsem na zastupitelstvu, že by se obec neměla zbavovat pozemků v lukrativní části obce za „odhadní cenu“, jak se psalo v návrhu usnesení. Marně. Pozemek bude prodán ČEZu, který na něm postaví trafostanici. Pozemek přímo navazuje na další obecní pozemky a celý prostor by se dal využít například na dětské hřiště, park nebo jiné místo potkávání lidí. Navazuje přímo na stávající polní cestu, která je oblíbenou trasou místních obyvatel k výletům na kole, procházkami se psem a dalším volnočasovým aktivitám. Jde o to, aby z této vznikající čtvrti nebyla další zpackaná obytná zóna bez místa na strom nebo lavičku. Aby se nemyslelo jen na to vytřískat z každého metru čtverečního maximum pro sebe na úkor lidí, kteří tam budou bydlet. Podle výkresu budoucích parcel z Katastru nemovitostí to zatím vypadá na další satelit s úzkými cestami a hřištěm pro děti mezi auty na asfaltu.

… v lokalitě vlastní několik pozemků obec Vejprnice

Developeři, dle slov starosty, mají vyhrazen jiný pozemek v dané lokalitě pro účely občanské vybavenosti. Který to je, však již neupřesnil. Zajímavou a potenciálně také dobrou zprávou je, že v lokalitě vlastní několik pozemků obec Vejprnice. Při troše manažerských dovedností (rozumějte starostovských) by tedy obec mohla částečně „zalepit díry“ v rozpočtu obce a vylepšit si celkovou bilanci hospodaření.

Kdo zaplatí infrastrukturu?

Nyní půjde především o vybudování infrastruktury. No hlavně půjde o to, kdo se jakým dílem bude na vybudování sítí podílet. A hlavně půjde o to, aby celou tíži nenesla na svých bedrech obec. Jak to nakonec dopadne, teprve uvidíme. Vedení obce nezahálí a začalo již konat. Dne 1.11.2017 rozhodla Rada obce o „Návrhu na zadání Projektové dokumentace na zasíťování obecních pozemků – lokalita Pod Hájíčkem.“ Komu? No přeci notoricky známé firmě INGEM (majitel Michálek – Občané patrioti, dříve ODS), která je autorem například změny č.2 územního plánu. Některé firmy jsou zde velmi oblíbené.

A největší developeři jsou …

Nutno také poznamenat, že největšími developery v lokalitě jsou: Karel Janeček (pro připomenutí se o něm psalo například ZDE) a společnost Jižní stráně s.r.o. (majitel Karel Mottl – ODS, resp. Pravé Vejprnice).

Karel Filipčík.

Komentáře nejsou povoleny.