Náves aneb předvolební agitka jen jedné strany. Za vaše peníze

Ano, Vám jistě chodí také. Občasník, který se ocitá v našich schránkách. My, co jsme tu zažili již několikáté komunální volby, víme, že před volbami chodí Náves vždy a to bez ohledu, kdy vyšlo poslední číslo. Je potřeba zrekapitulovat, co se za ty čtyři roky podařilo ve vsi vybudovat. A třeba si trošičku rýpnout do opozice a maličko se obhájit. Pozvat na společenské a kulturní akce, jejichž počet je nyní v čase předvolebním velmi hojný. Proč ne. Ale je v pořádku, že se dělá předvolební kampaň jedné strany za obecní peníze? Myslím, že ne. Nebylo by špatné dát pravidelný prostor i názorům opozice. Takto by se mohlo zdát, že jsou všichni spokojeni s „vládou jedné strany“. To už jsme tu jednou měli.

Je potřeba vlastně nám občanům Vejprnic představovat, co se v obci udělalo? Nebo to všichni prostě vidíme? Jistě je rád ten, kdo má děti školou povinné, že děti mají zázemí pro výuku. Je jistě rád i ten, co měl štěstí, že zrovna v jeho ulici byla vybudována komunikace. Bohužel je ale stále mnoho těch, co to štěstí neměli a ani netuší, kdy na ně dojde řada. Těm asi trochu bude vadit hřiště s umělou trávou, které celé obec zafinancovala za více jak 11 milionů a pravděpodobně v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Nic proti hřišti. Ale je to opravdu dobře, když máme v obci ulice, kde se při špatném počasí brodíme v bahně?

Při pohledu na in-line dráhu v centru obce a workoutové hřiště mě nenapadá nic než „z nouze ctnost“. Ony totiž původně měly být ty in-line dráhy dvě a to v místech bývalé cementárny, kde podle Pravých Vejprnic měl vzniknout celý volnočasový areál se dvěma drahami a hřišti pro různé sporty. Místo toho byl v posledních týdnech do oblasti navezen stavební odpad a z volnočasového areálu byla vybudována zatím jedna lavička. Opravdu zvládne centrum obce pojmout všechny volnočasové aktivity občanů? Neměly by být možnosti k volnočasovému vyžití rozmístěny po celé obci, aby byly dostupné snadno a všem? Jak mladým, tak i těm dříve narozeným? Ano, jistě by měly.

Možná by pro příště nebylo špatné, aby radní udělali na konci svého funkčního období skutečnou rekapitulaci své práce a zahrnuli do ní i trochu té sebekritiky. Takto to vypadá, že se povedlo vše. A to není pravda.

Jan Binko